اجاره آپارتمان

مقدمه

اجاره خانه در عمان از مهمترین نکاتی است که هر ایرانی برای مهاجرت به عمان باید مد نظر قرار دهد. اگر از طریق خرید ملک به عمان رفته‎اید، طبیعتا دغدغه اجاره خانه در عمان ندارید. اما اگر از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، یا اخذ ویزای کاری یا حتی با اخذ ویزای توریستی به عمان آمده‌باشید، قطعا شرایط اجاره خانه در عمان اولین اولویت شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم هر آنچه لازم است درباره اجاره خانه در عمان بدانید، با شما در میان بگذاریم.

اینکه دلیل اقامت شما در عمان چیست، اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر برای سفر توریستی به عمان رفته‌اید، طبیعتا اقامت در هتل‌ها برای شما بهتر است. اما اگر به قصد اقامت طولانی مدت وارد این کشور شده‌اید، اجاره خانه یا پانسیون در عمان با توجه به شرایط مالی شما مناسب است. در کل باید در نظر داشته‌باشید که اقامت در هر شهر عمان، هزینه‌های خاص خود را دارد. طبیعتا مسقط به عنوان پایتخت عمان، گران‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید. مواردی که برای اجاره خانه و اقامتگاه در عمان اهمیت دارد به شرح زیر است:

مدت زمان حضور در عمان

در ابتدا به بحث قیمت‌های سفر کوتاه مدت که کمتر از یک ماه است می پردازیم. وقتی می‌خواهید برای کمتر از یک ماه جایی را اجاره کنید، اجاره خانه یا محل اقامت شما در عمان به قیمت روزانه محاسبه می‌شود و قاعدتا قیمت روزانه نسبت به میانگین ماهانه چیزی در حدود یک و نیم برابر است.

در کدام شهر عمان ساکن می شوید؟

بنابراین اگر می خواهید از جایی قیمت بگیرید فقط به قیمت روزانه اکتفا نکنید. قیمت ماهانه را نیز بپرسید. زیرا بسیاری از مواقع پیش می‌آید که مسافران برای دو هفته جایی را اجاره می‌کنند و با آنها به قیمت روزانه حساب می‌شود،‌ در حالیکه معمولا مدت زمان ماندن آنها بیشتر است. زیرا کارهای اداری در عمان معمولا بیشتر طول می‌کشد و در نتیجه اگر بخواهند تمدید کنند باید هزینه بیشتری بپردازند. با این حال قیمت دو هفته تا یک ماه خیلی به هم نزدیک است و اگر شما دو هفته اجاره بدهید و دو هفته دیگر تمدید کنید به میزان بیشتر از یک ماه باید هزینه بپردازید.

خانه ویلایی، آپارتمان، هتل یا پانسیون؟

قطعا برای اقامت کوتاه‌تر در حد دو هفته تا چندماه ما به شما پانسیون را پیشنهاد می‌دهیم. زیرا در این حالت مجبور به خرید لوازم خانه نیستید. ایرانیان بسیاری در مسقط و دیگر شهرهای عمان اقدام به راه‌اندازی پانسیون کرده‌اند و متناسب با فرهنگ ایرانی خدمات ارائه می‌دهند. بنابراین شما در این پانسیون‌ها می‌توانید به صورت اقتصادی‌تری اقامت کنید.

اجاره خانه در عمان به این راحتی نیست. معمولا صاحب ملک عمانی خانه‌اش را به کسانی که اقامت عمان ندارند اجاره نمی‌دهد و برای اجاره سالانه هم باید هر چند ماه یا هر ماه چک پرداخت کنید. بنابراین این گزینه فقط در صورتی صدق می‌کند که شما قصد داشته‌باشید برای مدت یکسال در مسقط اقامت داشته‌باشید. البته برخی صاحبخانه‌ها هم هستند که خانه‌های خود را به صورت مبله و به صورت روزانه اجاره می‌دهند.

قیمت هتل‌های سه ستاره هم نسبتا منطقی است و اگر قصد شما برای اقامت کمتر از یک هفته است و توانایی مالی بدی هم ندارید، ما اقامت در هتل‌های سه و چهار ستاره را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

برای اجاره خانه ویلایی، آپارتمان، هتل، پانسیون در خدمت شما هستیم.جهت هماهنگی میتوانید با شماره های ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام بگذارید.

باز کردن چت
1
Scan the code
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟